روال تسویه و واریز وجه

با توجه به تغییرات اخیر بانک مرکزی در روال تسویه و حوالجات بین بانکی پایا از ۷ بار در روز به یکبار در روز و عدم پذیرش حواله در روزهای تعطیل رسمی، روال تسویه جدید در حسابیت به شرح ذیل خواهد بود.

درگاه پرداخت (تسویه پس از درخواست واریز)

تسویه تمام درخواست های واریز در ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ روز بعد انجام می شود.

 1. پرداخت آنلاین فاکتور
 2. طبق روال عادی سیستم پرداخت کشور تمام تراکنش‌های درگاه‌های آنلاین تا ساعت ۲۲ به عنوان پرداخت های روز جاری در نظر گرفته می شود.
 3. تسویه شاپرک
 4. شرکت شاپرک (زیر نظر بانک مرکزی) تمام تراکنش‌های درگاه‌های آنلاین روز جاری را صبح روز بعد با حسابیت تسویه می کند. +
 5. تسویه حسابیت
 6. حسابیت تمام درخواست های واریز تا ساعت ۱۴ که مربوط به تراکنش های روز قبل است را با مشتریان تسویه و به پول به حساب بانکی کاربران از طریق حواله پایا ارسال می شود.
 7. واریز به حساب بانکی
 8. تمام بانک ها حوالجات بین بانکی پایا روز جاری را در ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ به حساب های بانکی واریز می کنند.
سیکل تسویه درگاه پرداخت آنلاین

به صورت پیش فرض تسویه تمام کاربران طبق توضیحات بالا پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.

توجه: طبق روال بانکی تسویه تمام تراکنش هایی که در روز قبل از تعطیلات رسمی انجام شوند به اولین روز غیر تعطیل موکول می شود. (برای مثال تمام پرداخت های روز پنجشنبه در روز شنبه تسویه خواهد شد)


درگاه مستقیم (تسویه حساب خودکار صبح و بعد از ظهر)

کاربران فعال حسابیت که در روز حداقل یک تراکنش داشته باشند می توانند از طریق ارسال درخواست در قسمت پشتیبانی (تیکت) درگاه مستقیم خود را ثبت کنند و از مزایای آن منجمله تسویه مستقیم و خودکار در ساعت ۵ الی ۷ صبح و ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ هر روز برخوردار شوند.

 1. پرداخت آنلاین فاکتور
 2. طبق روال عادی سیستم پرداخت کشور تمام تراکنش‌های درگاه‌های آنلاین روز بعد با پذیرنده تسویه می شود.
 3. واریز به حساب بانکی
 4. تمام تراکنش های روز گذشته ساعت ۵ الی ۷ صبح و ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ بعد از ظهر به صورت مستقیم و بی واسطه به حساب شما واریز می شود.
سیکل تسویه درگاه مستقیم آنلاین

برای فعال سازی درگاه پرداخت از قسمت پشتیبانی پنل کاربری وب سایت درخواست فعال سازی درگاه مستقیم را ثبت کنید و مدارک لازم را ارسال کنید تا پس از طی روال اداری، درگاه مستقیم برای شما فعال شود.http://hesab.it/dgtwy