قوانین و مقررات

حسابیت در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است .

عضویت هر کاربر در حسابیت به منزله پذیرش کلیه قوانین و مقررات حسابیت است و تمامی کاربران باید قبل از عضویت قوانین را مطالعه کنند و فقط در صورت موافقت و تعهد به پایبندی ، نسبت عضویت اقدام کنند .

تمام کسانی که به نحوی از خدمات حسابیت استفاده می کنند ملزم به مطالعه و رعایت قانون جرائم رایانه‌ ای هستند.

قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است . مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات برعهده کاربران است. در صورت عدم توافق با این شرایط شما مجاز به استفاده از خدمات حسابیت نخواهید بود.

افراد زیر سن قانونی (زیر 18 سال) مجاز به عضویت در حسابیت و استفاده از خدمات آن نیستند.

حسابیت حق خود می داند جهت کنترل صحت هرگونه تراکنش مشکوک، از کاربر و یا مشتری وی (پرداخت کننده وجه) مدارک شناسایی و هویتی لازم مانند کارت ملی، شناسنامه، تصویرعابربانک و ... را مطالبه نماید و در صورت عدم همکاری مبلغ واریزی را تا تعیین تکلیف بلوکه و یا حساب فرد خاطی را مسدود نماید.

استفاده از سرویس های حسابیت برای خرید و فروش در موارد زیر، مجاز نمیباشد:

 • اموال غیرمنقول
 • کارت‌ های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌ بندی
 • خرید و فروش vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
 • کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمیکنند (خلاف قواین کپی رایت)
 • کالاهایی که به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
 • سیگار و سایر مواد دخانی
 • مواد مخدر و روان‌گردان
 • مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های غیرمجاز
 • انواع سلاح‌های گرم و سرد
 • کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است
 • کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی و جانی به دنبال دارد
 • کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون جمهوری اسلامی ایران ممنوع است
 • کالاهایی که مبادله آنها مغایر با آداب اسلامی است
 • کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
 • کالاهای قاچاق
 • کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات كشوری و لشكری

استفاده از سرویس حسابیت در سایت های حراج ، مزایده و سایت های تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری که با عنوان باکس در اینترنت شناخته شده هستند ممنوع میباشد.

کاربران ملزم به ارائه اطلاعات صحیح و دقیق در تمام فرم ها هستند و جهت تائید مشخصات هویتی کاربر ملزم به ارائه کد ملی ، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد و تلفن ثابت محل سکونت و محل کار ، آدرس دقیق محل سکونت و محل کار همراه با کد پستی 10 رقمی و تصویر مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و شناسنامه هستند .

استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در حسابیت ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، تمام شناسه های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.

هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت شده در حسابیت میباشد.

حسابیت هیچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. و از ایمیل تنها به منظور اطلاع رسانی و یا درخواست مشاهده لینک هایی درون وبسایت حسابیت استفاده خواهد کرد.

حسابیت از کاربران خود میخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس حسابیت دات کام (hesabit.com) میباشد، وارد کنند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس hesabit.com مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد.

به سبب جلوگیری از کلاه بردای، هر کاربر در حسابیت امکان وارد کردن شماره حساب های خود و شماره کارت هایی که متعلق به وی است را دارد. کاربران میبایست تنها شماره حساب هایی که به نام آنها میباشد را وارد کنند و حسابیت هیچ مسئولیتی در مورد حساب ها و کارت های متصل با نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تایید حساب وارد شده، حسابیت کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده های خود آرشیو میکند.

سایتهایی که از سرویس حسابیت استفاده میکنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود میباشند. حسابیت از کاربران و مشتریان آنها میخواهد قبل از هرگونه خرید از این وبسایتها قوانین و سیاست امنیت اطلاعات آنها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چرا که در صورت سوء استفاده های احتمالی، مسئولیتی بر عهده حسابیت نخواهد بود .

اگر چه سیاست امنیت اطلاعات حسابیت بر مبنای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری تدوین شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی میشود، اما حسابیت هیچ مسئولیتی در قبال کلاه برداری و یا سوء استفاده های انجام شده، توسط کاربران یا مشتریان آنها ندارد.

حسابیت به شدت با اسپم مخالفت میکند و درصورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود میکند.

کاربران حسابیت میبایست به محض هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع حسابیت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد.

کاربران حسابیت که به عنوان فروشنده فعالیت میکند، موظف هستند اطلاعات کامل مشتری را دریافت کند و نزد خود ثبت کند و نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه ای جهت نگهداری تاییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده میباشد و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری میباشد.

هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین آنها برطرف شود و مسئولیتی متوجه حسابیت نخواهد بود ، همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به حسابیت وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت میباشد.

چنانچه کاربری تمایل به ادامه فعالیت در حسابیت را نداشته باشد می تواند با ارسال تیکت حساب کاربری خود را متوقف کند ، حسابیت، حساب کاربری موردنظر را متوقف می کند ولی به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش ها هیچ یک از اطلاعات را از پایگاه داده های خود را حذف نمی کند.

برخی از خدمات ارائه شده در حسابیت نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری، شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به روزرسانی کنید. هر کاربری در این وب‌سایت به تنهایی مسئول حفظ نام کاربری و رمز عبور خود بوده و شخصا مسئول هرگونه فعالیت تحت نام کاربری خود را بر عهده دارد.

استفاده از خدمات پرداخت حسابیت در شبکه های اجتماعی غیر داخلی و پیام رسان ها مانند تلگرام مجاز نیست.

کاربران نباید از آدرس ایمیل یا نام غیر معتبر استفاده کنند، در غیر این صورت حسابیت می‌تواند حساب کاربری فرد را توقیف کند.

از زمان انجام تراکنش تا زمان واریز به حساب بانکی ممکن است زمانی بین ۱ تا سه روز کاری سپری شود. این زمان برمبنای سیکل های حوالجات بانکی و تسویه های شاپرکی ممکن است با تاخیر مواجه شود.

اگر هرگونه خسارت ، جریمه ، مجازات و یا مسئولیت های دیگر ناشی از نقض این توافقنامه متحمل کاربر شود بازپرداخت و جبران آن تماما بر عهده خودکاربر بوده و حسابیت هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نمی شود، علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به خود حسابیت شود ، کاربر خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق براورد هایی که در حسابیت انجام می گیرد است.

حسابیت کاربرانی را که خلاف قوانین فوق عمل کنند را توقیف می کند و در مورد حساب و موجودی آن کاربر تصمیم نهایی را میگیرد و به کاربر اطلاع می دهد.