چگونه یک محصول یا خدمت جدید بسازیم؟

هر بار که فاکتوری را صادر می‌کنید حتما شامل کالا یا خدمات ریز و درشتی است. مثلا اگر مترجم هستید ترجمه یک صفحه مقاله تخصصی یا یک صفحه مقاله عادی قیمت‌های مشخصی دارند و یا اگر طراح وب سایت هسنید کشیدن شمای کلی یک سایت معمولا زمان مشخصی می‌گیرد و هزینه مشخصی دارد. در بخش محصولات می‌توانید کالا یا خدماتی که به صورت مکرر از آن استفاده می‌کنید را تعریف کرده تا سرعتتان در هنگام صدور فاکتور بیشتر شود. برای این کار گزینه محصولات را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

در این بخش کالاها و خدماتی را که پیش از این وارد کرده بودید مشاهده می‌کنید. برای ساخت یک محصول روی گزینه محصول جدید کلیک کنید.

در این صفحه باید اطلاعات مورد نظر را وارد کنید. نخستین مورد کد محصول است که باید به صورت عدد و حروف انگلیسی وارد شود. در بخش شرح کالا می‌توانید توضیحات بیشتری از محصول خود بدهید. عنوان کالا هم عبارتی است که از آن برای فراخوانی کالا یا خدمت خود در صفحه فاکتور جدید استفاده می‌کنید. سعی کنید اسمی را انتخاب کنید که به سرعت به ذهنتان برسد تا بتوانید به راحتی در فاکتور واردش کنید. در قسمت آخر هم قیمت را مشخص می‌کنید. بعد از کلیک روی ذخیره محصول به لیست پیشین اضافه می‌شود.

در این بخش تمام اطلاعات پیشین لیست شده و می‌توانید طبق هر کدام از ستون‌ها لیست را مرتب کنید.

در کنار اطلاعات پیشین همین طور می‌توانید متوجه شوید محصول مربوطه چند بار فاکتور شده یا چند بار فروخته شده و چه وضعیتی دارد.

همین طور امکان جستجو در عناصر لیست هم وجود دارد. کافی است روی علامت ذره‌بین در سمت چپ و بالا کلیک کنید تا منویی باز شود. حال می‌توانید با وارد کردن کلید واژه اعلام کنید که می‌خواهید آن کلمه در چه فیلدی و با چه شروطی جستجو شود.

از دکمه‌های سمت چپ نیز می‌توانید محصول را ویرایش کرده یا حذف کنید همین طور از این بخش می‌توانید به لینک سفارش هم دسترسی داشته باشید. در کنار این موارد از طریق دکمه زیر جدول می‌توانید از اطلاعات خروجی اکسل بگیرید.